Szacowanie szkód dronem

Szacowanie szkód dronem

Szacowanie szkód z powietrza to doskonałe rozwiązanie, wykorzystywane w rolnictwie konwencjonalnym i ekologicznym. Niezależnie od rodzaju powstałych zniszczeń, dokładne zdjęcia dronem pozwalają wskazać obszar dotknięty problemem. Rolnicy korzystający z naszych usług dzięki temu mogą ubiegać się o należne im świadczenia i podejmować strategiczne decyzje dotyczące pracy gospodarstwa.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami

Szacowanie szkód z powietrza dokładniejsze niż z ziemi

W szacowaniu szkód powstałych na uprawach najważniejszą kwestią jest precyzyjne wskazanie obszaru, z którego nie uda się zebrać plonów. Zniszczenia często mają bardzo nieregularny kształt, co znacznie utrudnia dokładne wyznaczenie uszkodzonej powierzchni standardowymi metodami.

Precyzyjne szacowanie szkód z ziemi jest dodatkowo utrudnione w wysokich uprawach takich jak kukurydza, ponieważ zniszczone powierzchnie mogą być ukryte w głębi. Z tego powodu optymalnym rozwiązaniem dla rolnictwa jest szacowanie szkód dronem.

Szacowanie szkód dronem z dokładną kamerą

Nasze drony wyposażone są w precyzyjne kamery wysokiej jakości. Doświadczony pilot SNH Drones wznosi platformę na kilkadziesiąt metrów nad obszar upraw. W ten sposób dokładnie sprawdza całe gospodarstwo w poszukiwaniu stref dotkniętych szkodami.

Po wykonaniu zdjęć nasi specjaliści wygenerują ortofotomapę wraz z dokładnym obliczeniem powierzchni uszkodzonej. Otrzymasz dostęp do ortofotomapy oraz opisującego ją raportu w formie elektronicznej (na dedykowanej platformie) oraz w formie papierowego dokumentu dołączonego do protokołu sporządzonego przez komisję.

Szacowanie szkód z powietrza może zwiększyć odszkodowanie

Wykorzystanie drona do szacowania szkód pozwala dokładnie określić wysokość roszczeń wobec towarzystwa ubezpieczeniowego. Z naszego doświadczenia wynika, że precyzyjny pomiar uszkodzonej powierzchni może zwiększyć odszkodowanie nawet o 50%!

Zamów nasze usługi i korzystaj z dronów w rolnictwie

Szacowanie szkód dronem to zaledwie jeden z wielu sposobów wykorzystania bezzałogowych platform w rolnictwie. Oferujemy również tworzenie map aplikacyjnych do automatycznego dawkowania nawozu oraz planowanie najlepszego momentu na zbiory.

Wybierając usługi SNH Drones, oszczędzasz czas i pieniądze. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać wycenę zlecenia. Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami