Leśnictwo

Leśnictwo

Piloci SNH Drones realizują inspekcje obszarów leśnych oraz łowieckich z wykorzystaniem nowoczesnych bezzałogowców. Doświadczeni eksperci dostarczą niezbędnych danych, aby przeprowadzić szacowanie szkód łowieckich lub udokumentować straty innego rodzaju. Zamów tę usługę i wykorzystaj zdjęcia z powietrza w swojej branży.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami

Nowoczesne drony w leśnictwie – oszczędność czasu i środków

Drony używane w pracach leśnych oszczędzają mnóstwo czasu oraz pozwalają spojrzeć na powierzchnię z zupełnie innej perspektywy. Dzięki bezzałogowym statkom powietrznym możliwe jest szybkie oszacowanie strat oraz powierzchni powstałych na skutek klęsk żywiołowych lub działań szkodników. Zdjęcia są w procesie obróbczym łączone w mapę, która następnie jest osadzana w odpowiednim układzie współrzędnych.

Usługa świadczona przez SNH Drones jest szczególnie przydatna w przypadku dużych gospodarstw. Na rozległym obszarze zwykłe inspekcje zajmują mnóstwo czasu i wymagają dużych nakładów pracowniczych. Drony w leśnictwie doskonale eliminują ten problem.

Dzięki usłudze mapowania i kontroli z powietrza leśnicy mogą precyzyjnie określić kondycję drzewostanu. W przypadku wczesnego wykrycie szkodników lub ognisk rozprzestrzeniania się choroby można szybciej zastosować odpowiednie środki i ochronić zdrowe drzewa.

W jaki sposób można wykorzystać drony w leśnictwie

Drony w leśnictwie wykorzystywane są do:

  • Szacowania szkód powstałych wskutek klęsk żywiołowych
  • Wykrywania drzew zaatakowanych przez szkodniki
  • Przygotowywania aktualnych ortofotomap
  • Precyzyjnego pomiaru obszaru uprawy zniszczonej przez zwierzynę
  • Inwentaryzacji zwierzyny z użyciem kamer termowizyjnych
  • Szacowania zasobności drzewostanu

Usługi SNH Drones w zakresie szacowania szkód łowieckich oraz inspekcji terenów leśnych to prosty i skuteczny system kontroli. Wybierając je, oszczędzasz czas i pieniądze. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać wycenę zlecenia. Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami