Niezależność
i wygoda
Skorzystaj z naszej platformy e-learningowej i zdobywaj wiedzę kiedy tylko chcesz!
Profesjonalizm
i doświadczenie
Dowiedz się jak zarabiać na dronach od doświadczonej kadry instruktorskiej

Szkolenie na drony – zdobądź nowe umiejętności z SNH Drones

Czym jest certyfikat na drona

Certyfikat na drona to certyfikat, który pozwala wykonywać loty w kategorii szczególnej. Ten wiążący prawnie dokument potwierdza nabycie kompetencji pilota BSP. Certyfikat (nazywany też licencją na drona) jest niezbędny, jeśli chcesz wykonywać loty w pobliżu osób postronnych.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi po 31 grudnia 2020 r., jedynie szkolenie UAVO, potwierdzone odpowiednim certyfikatem, pozwala wykonywać loty BSP w kategorii szczególnej. Z tego powodu kursy na drony są niezbędnym przystankiem na ścieżce kariery pilota bezzałogowca. Ich ukończenie otwiera drzwi do pełnego wykorzystania platformy w czasie realizacji zleceń komercyjnych.

Jeśli nie jesteś pewny, czy potrzebujesz certyfikatu, skontaktuj się z nami. Eksperci SNH Drones chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

Prawo do lotów w kategorii szczególnej – co to oznacza

Mając uprawnienia do wykonywania lotów w kategorii szczególnej, będziesz mógł samodzielnie oceniać bezpieczną odległość od osób!

Ukończone szkolenie na drony sprawi, że w czasie lotów rekreacyjnych lub komercyjnych nie będziesz musiał stosować się do restrykcyjnych ograniczeń kategorii otwartej.

Staniesz się profesjonalnym pilotem BSP, gotowym na każde wyzwanie.

Certyfikat na drona – dlaczego warto go posiadać?

Szkolenie UAVO uprawniające do lotów w kategorii szczególnej otworzy przed Tobą nowe możliwości. Zyskasz prawo do samodzielnej oceny bezpiecznej odległości od osób podczas lotów dronami. Dopóki nie przejdziesz takiego kursu, będziesz mógł wykonywać tylko loty w kategorii otwartej, która niesie za sobą spore ograniczenia i w praktyce wyklucza użycie BSP do wielu zadań komercyjnych.

Certyfikat na drona jest niezbędny, jeśli chcesz świadczyć profesjonalne usługi, takie jak robienie zdjęć, filmowanie, fotogrametria, specjalistyczne pomiary, monitoring z powietrza, loty badawcze itp. Jeżeli jakiekolwiek zaplanowane przez Ciebie loty nie mieszczą się w wytycznych ustalonych dla kategorii otwartej, musisz najpierw ukończyć szkolenie na drony.

W ośrodku szkoleniowym SNH Drones szybko przejdziesz całą ścieżkę edukacji przewidzianą dla pilota bezzałogowca. Wygodny kurs na drona online przygotuje Cię do zdania egzaminu końcowego. Otrzymasz wtedy certyfikat wiedzy teoretycznej i potwierdzenie ukończenia szkolenia praktycznego, czyli dokumenty nazywane licencją na drona. Szkolenie UAVO BVLOS lub VLOS to najlepszy sposób na pełne wykorzystanie potencjału bezzałogowych statków powietrznych.

Jakie są rodzaje szkoleń i licencji na pilota drona?

Obecnie (okres przejściowy związany z wejściem w życie unijnych przepisów) kursy na drony odbywają się w oparciu o krajowe scenariusze wykonywania lotów. W Polsce obowiązuje 9 takich scenariuszy: NSTS-01, NSTS-02, NSTS-03, NSTS-04, NSTS-05, NSTS-06, NSTS-07, NSTS-08, NSTS-09. Wykonywanie lotów w kategorii szczególnej dzielimy na dwie kategorie:

  • Wykonywanie lotów w zasięgu wzroku (VLOS).
  • Wykonywanie lotów w zasięgu wzroku i poza zasięgiem wzroku (BVLOS).

Szkolenie UAVO VLOS

Szkolenie VLOS (ang. Visual Line of Sight) uprawnia do lotów w zasięgu wzroku, pod warunkiem zachowania bezpiecznej odległości od osób i odpowiedniego oznakowania (pilot musi mieć kamizelkę, a dron musi mieć tabliczkę identyfikacyjną).

Realizowane w naszym ośrodku szkolenie UAVO VLOS kompleksowo przygotuje Cię do zdania egzaminu, po którym otrzymasz certyfikat uprawniający do wykonywania lotów w kategorii szczególnej w zakresie VLOS, zgodnie z odpowiednim scenariuszem NSTS. Posiadając ten certyfikat na drona, będziesz samodzielnie oceniać odległość od osób podczas wykonywania lotów.

Szkolenie UAVO BVLOS

Szkolenie BVLOS (ang. Beyond Visual Line of Sight) uprawnia do lotów w zasięgu oraz poza zasięgiem wzroku, pod warunkiem zachowania bezpiecznej odległości od osób i odpowiedniego oznakowania (pilot musi mieć kamizelkę, a dron musi mieć tabliczkę identyfikacyjną).

Jeśli wybierzesz szkolenie BVLOS w naszym ośrodku, zostaniesz kompleksowo przygotowany do egzaminu końcowego. Po jego zdaniu otrzymasz certyfikat na drona, uprawniający do wykonywania lotów w kategorii szczególnej w zakresie BVLOS, zgodnie z odpowiednim scenariuszem NSTS. Posiadając taki certyfikat, będziesz samodzielnie oceniać odległość od osób podczas wykonywania lotów.

Które szkolenie UAVO wybrać jako pierwsze?

Niezależnie od tego, który certyfikat na drona jest Twoim celem, zawsze rozpoczynasz swoją drogę od materiału podstawowego zawartego w szkoleniu VLOS. Na szkoleniu VLOS zdobędziesz podstawową wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu prawa lotniczego, zasad wykonywania lotów, bezpieczeństwa oraz obsługi i budowy dronów. Jeżeli chcesz uzyskać certyfikat BVLOS uprawniającą do lotów poza zasięgiem wzroku, możesz od razu wykupić szkolenie BVLOS, ponieważ zawiera ono wiedzę z kursu VLOS.

W naszym ośrodku prowadzimy szkolenia dla wszystkich rodzajów certyfikatów. Co więcej, z SNH Drones nie musisz się martwić o to, ile kosztuje licencja na drona. Dbamy o to, aby oferta była atrakcyjna, przystępna cenowo i pozwalała pilotom BSP rozwijać swoje pasje bez żadnych ograniczeń.

Kursy na drony w profesjonalnym ośrodku szkoleniowym

Bezzałogowe statki powietrzne to nasza pasja, dlatego postanowiliśmy stworzyć SNH Drones – firmę kompleksowo zajmującą się szkoleniami, specjalistycznymi usługami i sprzedażą dronów. Jesteśmy legalnie działającym Ośrodkiem Szkoleniowym, który został wpisany do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Dzięki temu masz pewność, że posiadamy odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia do przeprowadzania szkoleń i kursów z zakresu pilotażu bezzałogowych statków powietrznych.

Wybierając kurs na drona online w ośrodku SNH Drones, zyskujesz pełne wsparcie ekspertów i dostęp do dedykowanej platformy e-learningowej. Co więcej, w prowadzonym przez nas e-sklepie znajdziesz nie tylko wszystkie potrzebne kursy i szkolenia, ale także sprzęt i wyposażenie potrzebne do rozpoczęcia zawodowej przygody w świecie dronów.

Dedykowana platforma e-learningowa dla kursantów SNH Drones

W ramach każdego szkolenia UAVO VLOS, UAVO BVLOS lub szkolenia instruktorskiego INS UAVO otrzymasz roczny dostęp do platformy e-learningowej, zaprojektowanej z myślą o naszych kursantach. Na platformie znajdziesz liczne prezentacje z zakresu wykupionego szkolenia oraz najnowsze informacje istotne dla pilotów dronów.

Nasza platforma pozwoli Ci w sposób przystępny i ciekawy przyswoić wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu wykupionego szkolenia. W dowolnym momencie możesz wrócić do analizy materiałów szkoleniowych z pomocą nowoczesnego systemu stworzonego z myślą o samodzielnej nauce.

dedykowana platforma elearningowa SNH Drones – licencje na drona online
uprawnienia na drona SNH Drones

Stałe wsparcie, profesjonalne doradztwo oraz zniżki na zakup sprzętu i drona

Jako absolwent naszego ośrodka, możesz liczyć na pełne wsparcie w swojej zawodowej karierze związanej z dronami. Otrzymasz zniżki na kolejne szkolenia w naszym ośrodku oraz rabaty na zakup oferowanego przez nas sprzętu. Zawsze możesz zwrócić się do nas po wsparcie i profesjonalne doradztwo w wyborze odpowiedniego drona lub akcesoriów. Jak najszybciej zapisz się na kurs na drona online i skorzystaj z tych dodatkowych możliwości.

Ile kosztuje licencja na drona?

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje licencja na drona, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Naszą misją jest dostarczanie pilotom najlepszych rozwiązań w atrakcyjnych cenach. Dlatego wybierając kursy na drony u nas, nigdy nie przepłacasz. Przejrzyj dostępną ofertę i zamów szkolenie UAVO, które chcesz ukończyć.

Szkolenia UAVO w wielu miastach Polski

Wychodząc naprzeciw coraz większemu zainteresowaniu na szkolenia z pilotażu dronów, umożliwiamy odbywanie kursów w największych miastach całej Polski. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń. Sprawdź lokalizacje, w których możesz uczestniczyć w teoretycznej i praktycznej części kursu.

Obecnie szkolenie UAVO organizujemy w miastach: Poznań, Wrocław, Opole, Katowice, Gliwice, Kraków, Rzeszów, Lublin, Zielona Góra, Łódź, Warszawa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Szczecin oraz Bydgoszcz. Chciałbyś ukończyć szkolenie na drony w innym mieście? Chętnie pomożemy – napisz lub zadzwoń, aby ustalić szczegóły.

ośrodki szkoleniowe SNH Drones w całej Polsce