Rolnictwo precyzyjne z wykorzystaniem drona

Rolnictwo z wykorzystaniem drona

Dron w rolnictwie to doskonałe narzędzie służące do optymalizacji kosztów produkcji płodów. Praca bezzałogowych platform polega na teledetekcji, czyli rejestracji i analizie fal emitowanych przez obserwowane obiekty, w tym przypadku rośliny. Drony w rolnictwie precyzyjnym dostarczają wielu bardzo cennych danych. Pomagają rolnikom intensyfikować produkcję, a przy tym redukować jej koszty nawet o 30%. Usługi SNH Drones dla rolnictwa to krok w kierunku rozwoju tej ważnej dla Europy branży.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami

Inspekcje dronem z kamerą multispektralną

Wykorzystywane przez nas drony posiadają specjalną optykę, dostosowaną do potrzeb rolnictwa precyzyjnego. Pod każdym dronem umieszczone są kamery multispektralne. Kamery te, oprócz obrazu światła widzialnego, przechwytują również fale niewidzialne dla ludzkiego oka. Na podstawie zebranych danych tworzona jest ortofotomapa, przedstawiająca kondycję roślin na obszarach upraw. Stan plonów jest na bieżąco analizowany w odniesieniu do indeksów wegetacji roślin takich jak NDVI, NDRE oraz SAVI.

Dron w rolnictwie współpracuje z ciągnikami

Każde zdjęcie wykonane dronem ma przypisaną dokładną lokalizację. Dzięki temu ortofotomapa z naniesionymi indeksami, mówiącymi o kondycji roślin, może być wgrana do ciągnika wyposażonego w autopilota. Oprogramowanie maszyny odczytuje ją jako mapę aplikacyjną. Dla rolnika oznacza to duże uproszczenie pracy i zmniejszenie ryzyka popełnienia błędu w czasie dawkowania nawozu.

Po wgraniu mapy aplikacyjnej maszyna będzie automatycznie sterowała ilością podawanego nawozu w określonych miejscach uprawy. Korzystając z ortofotomapy stworzonej z drona, wybierze taki sposób pracy, aby każda roślina była odpowiednio odżywiona.

Automatyczna regulacja dawkowania nawozu pozwala zredukować koszty nawet o 30%!

Wybierając usługi SNH Drones dla rolnictwa, oszczędzasz czas i pieniądze, nie rezygnując z wysokiej wydajności. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać wycenę zlecenia. Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami