Szkolenia VLOS, BVLOS Kraków
Zrób kurs na operatora drona w Krakowie

Zapisz się na szkolenie w Krakowie i zostań profesjonalnym operatorem drona! Zdobądź świadectwo kwalifikacji i wykonuj specjalistyczne komercyjne loty dronami.

Latasz bezzałogowym statkiem powietrznym, stosując się do przepisów w kategorii otwartej? Zapewne zauważyłeś, że w znacznym stopniu ogranicza to Twoje możliwości. Nie możesz wykonywać akcji w pobliżu osób, przez co zamykasz sobie drogę do wielu zleceń. Szkolenie UAVO Kraków i zdanie egzaminu państwowego otworzy przed Tobą nowe możliwości. Nic nie będzie Cię ograniczać, a w dodatku poznasz ogólne i szczegółowe przepisy ruchu lotniczego oraz konkretne zasady bezpieczeństwa. Postaw na rozwój i skorzystaj z naszej oferty!

Świadectwo Kwalifikacji UAVO – do czego upoważnia.

Licencja na drona czyli Świadectwo Kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego (w skrócie UAVO), jest dokumentem wydawanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Posiadanie go jest niezbędne dla wszystkich osób, które wykonują loty inne niż rekreacyjne lub sportowe. Wszystkie loty związane z wykonywaniem usług takich jak robienie zdjęć, filmów wideo, fotogrametria, różnego rodzaju pomiary,  monitoring z powietrza, loty badawcze itp. wymagają posiadania świadectwa kwalifikacji UAVO. Aby otrzymać świadectwo kwalifikacji, należy zdać egzamin państwowy w jednej z dwóch kategorii VLOS lub BVLOS.

 • UAVO VLOS uprawnia do lotów w zasięgu wzroku pod warunkiem zachowania bezpiecznej odległości i odpowiedniego oznakowania (operator musi mieć kamizelkę, a dron musi mieć tabliczkę identyfikacyjną).
 • UAVO BVLOS  uprawnia do lotów poza zasięgiem wzroku (sterowanie za pomocą obrazu przesyłanego z drona).

Jakie możliwości daje kurs na operatora drona w Krakowie

Kraków to jedno z większych, prężnie rozwijających się miast w Polsce. Drony niewątpliwie znajdują szerokie zastosowanie w promocji miasta, które rokrocznie odwiedzają miliony turystów. W tej lokalizacji Twoja powietrzna maszyna może zarobić w branży reklamowej, fotograficznej, wideo i badawczej. Nie myśl jednak, że to jedyne dziedziny, w których będziesz szukał zleceń. Pomyśl o coraz bardziej powszechnym monitoringu powietrznym, fotogrametrii czy geodezji. Wykonywanie pomiarów z powietrza jest metodą, po którą coraz chętniej się sięga i właśnie Ty, gdy ukończysz kurs na drona Kraków, będziesz mógł działać we wszystkich tych dziedzinach. Zapisz się już dziś!

Szkolenie UAVO Kraków i jego rodzaje

Masz do wyboru 2 opcje podniesienia swoich kwalifikacji. Licencja na drona Kraków, czyli honorowany w UE certyfikat kwalifikacji, może być Twój w zakresie VLOS lub BVLOS. Dowiedz się więcej, aby wiedzieć, który rodzaj szkolenia wybrać.

Kiedy wybrać UAVO VLOS

Wybierz szkolenie VLOS Kraków, jeśli chcesz:

 • Uzyskać pozwolenie na wykonywanie lotów w zasięgu wzroku (ang. Visual Line of Sight);
 • Poznać podstawy prawa i ruchu lotniczego;
 • Dowiedzieć się, jak prawidłowo znakować siebie i drona;
 • Zdobyć wiedzę na temat tego, jak latać w pobliżu osób z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Ukończ szkolenie VLOS Kraków, części teoretyczną i praktyczną, bazujące na odpowiednim scenariuszu NSTS i podejdź do egzaminu państwowego. Jeśli uzyskasz wynik pozytywny, otrzymasz unijny certyfikat, uprawniający do wykonywania lotów w kategorii szczególnej w zakresie VLOS według odpowiedniego scenariusza NSTS.

Kiedy wybrać UAVO BVLOS

Druga opcja to kompleksowe szkolenie BVLOS. Wybierz tę opcję, jeśli:

 • Jesteś certyfikowanym operatorem drona w zakresie VLOS i chcesz rozwijać swoje pasje;
 • Nie przeszedłeś jeszcze żadnego kursu i chcesz za jednym razem zdobyć rozszerzone kwalifikacje;
 • Zamierzasz uzyskać pozwolenie na wykonywanie lotów w zasięgu wzroku, jak i poza nim (ang. Beyond Visual Line of Sight);
 • Latając dronem, chcesz sterować nim, patrząc jedynie na obraz z platformy.

Ukończ naukę na szkoleniu BVLOS, zawierającym w sobie część teoretyczną i praktyczną szkolenia VLOS, zgodnie z odpowiednim scenariuszem NSTS. Następnie podejdź do egzaminu państwowego. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku otrzymasz unijny certyfikat, uprawniający do wykonywania lotów w kategorii szczególnej w zakresie BVLOS według odpowiedniego scenariusza NSTS.

Taka licencja na drona Kraków umożliwi Ci latanie bez przeszkód i pomijanie kategorii otwartej. Nie będziesz musiał odmawiać żadnych zleceń.

Kurs na drona Kraków krok po kroku

Zastanawiasz się, jak wygląda kurs na drona Kraków? Zaczynamy od części teoretycznej i po jej ukończeniu przechodzimy do praktyki. Następnie wystawiamy Ci zaświadczenie o ukończeniu obu części i posiadając ten dokument, zapisujesz się na egzamin państwowy.

 • Część teoretyczna trwa 2 dni i przedstawiona jest w formie wykładów na żywo online. Korzystamy przy tym z masy pomocy interaktywnych i nowoczesnej platformy e-learningowej.
 • Praktyka to kilkanaście godzin, które spędzisz z doświadczonym instruktorem. Dzięki jego radom nabierzesz pewności w posługiwaniu się dronem i zobaczysz, jak wielką radość daje latanie.

Po ukończeniu obu części, przez rok masz dostęp do stworzonej w celu samodzielnej nauki platformy e-learningowej. Zawsze możesz wrócić do materiałów z teorii i praktyki.

Wybierz Ośrodek Szkoleniowy SNH Drones

Widniejemy w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych i działamy w 100% legalnie. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych, doświadczonych szkoleniowców, którzy przekazują wiedzę teoretyczną i praktyczną z ogromnym zaangażowaniem. Stawiamy na jakość szkolenia, ponieważ jesteśmy przekonani, że zawsze procentuje to w przyszłości.

Tylko profesjonalnie wyszkolony pilot drona będzie w stanie sprostać oczekiwaniom każdego klienta. W dodatku wykona swoją usługę tak, że zleceniodawca nie będzie chciał zatrudniać już nikogo innego. Jeśli zamierzasz ukończyć kurs na operatora drona w Krakowie, zrób to z nami!

Zamów szkolenie w Krakowie, zdobądź licencję UAVO i zacznij zarabiać jako profesjonalny operator bezzałogowego statku powietrznego!