Szkolenia VLOS, BVLOS Olsztyn
Zrób kurs na operatora drona w Olsztynie

Zapisz się na szkolenie w Olsztynie i zostań profesjonalnym operatorem drona! Zdobądź świadectwo kwalifikacji i wykonuj specjalistyczne komercyjne loty dronami.

Jeśli lubisz latanie bezzałogowymi platformami, kurs na operatora drona w Olsztynie jest dla Ciebie! Zapisz się na szkolenie, uzyskaj unijny certyfikat kwalifikacji i zacznij zarabiać na swojej pasji! Nawet jeśli już od jakiegoś czasu latasz dronem, nasze szkolenia rozwiną Twoje umiejętności i poszerzą horyzonty. Dlatego nie czekaj – wybierz nasz Ośrodek Szkoleniowy w Olsztynie!

Świadectwo Kwalifikacji UAVO – do czego upoważnia.

Licencja na drona czyli Świadectwo Kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego (w skrócie UAVO), jest dokumentem wydawanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Posiadanie go jest niezbędne dla wszystkich osób, które wykonują loty inne niż rekreacyjne lub sportowe. Wszystkie loty związane z wykonywaniem usług takich jak robienie zdjęć, filmów wideo, fotogrametria, różnego rodzaju pomiary,  monitoring z powietrza, loty badawcze itp. wymagają posiadania świadectwa kwalifikacji UAVO. Aby otrzymać świadectwo kwalifikacji, należy zdać egzamin państwowy w jednej z dwóch kategorii VLOS lub BVLOS.

  • UAVO VLOS uprawnia do lotów w zasięgu wzroku pod warunkiem zachowania bezpiecznej odległości i odpowiedniego oznakowania (operator musi mieć kamizelkę, a dron musi mieć tabliczkę identyfikacyjną).
  • UAVO BVLOS  uprawnia do lotów poza zasięgiem wzroku (sterowanie za pomocą obrazu przesyłanego z drona).

Kurs na operatora drona w Olsztynie – mnóstwo możliwości

Drony to małe, bezzałogowe statki powietrzne, wyposażone w sprzęt dający ogromne możliwości. Jeśli ukończysz kurs na drona Olsztyn, będziesz mógł wykonywać zlecenia dla różnych branż, między innymi:

Kurs na drona Olsztyn sprawi, że zamienisz rekreacyjne sterowanie dronem na dochodowy biznes. Rynek pracy w tej dziedzinie stale się rozwija. Nie zabraknie Ci zleceń! Co więcej, każde zadanie przyniesie Ci mnóstwo zadowolenia. Dlatego nie zwlekaj – zapisz się na szkolenie UAVO Olsztyn jeszcze dziś!

Rodzaje szkoleń UAVO Olsztyn

Zapoznaj się z ofertą kursów, jakie proponujemy i wybierz ten, który najbardziej Ci się przyda. Szkolenia VLOS i BVLOS Olsztyn (zakończone egzaminem państwowym) dadzą Ci uprawnienia, do wykonywania lotów w kategorii szczególnej według odpowiedniego scenariusza NSTS. Różnica polega na zakresie, w jakim będziesz mógł poruszać się dronem.

  • Szkolenie VLOS Olsztyn pozwala na loty w zasięgu wzroku (ang. Visual Line of Sight), z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa.
  • Szkolenie BVLOS pozwala na loty poza zasięgiem wzroku (ang. Beyond Visual Line of Sight). Sterujesz dronem za pomocą obrazu, jaki prześle on do aparatury, z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. To szkolenie zawiera w sobie część teoretyczną i praktyczną szkolenia VLOS oraz dodatkowe materiały.

Szkolenie UAVO Olsztyn – jaką wiedzę zdobędziesz

Licencja na drona Olsztyn to sposób na zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych. Bez względu na rodzaj szkolenia, jaki wybierzesz, nauczysz się prawa i przepisów lotniczych, dzięki którym będziesz wykonywał swoją pracę odpowiedzialnie.

Kurs na drona Olsztyn pozwoli Ci zyskać cenne uprawnienia do wykonywania lotów w pobliżu osób postronnych, a szkolenie nauczy Cię latać tak, żeby zachować od nich bezpieczną odległość. Dowiesz się też, jak samodzielnie oceniać tę odległość. Jesteśmy przekonani, że szybko wykorzystasz tę wiedzę, realizując intratne zlecenia na rzecz osób prywatnych i firm.

Kurs na operatora drona w Olsztynie – forma szkolenia

Kurs na drona Olsztyn dzielimy na 2 części: teoretyczną i praktyczną.

W części teoretycznej zdobędziesz wiedzę, ale bez obaw! Wykłady na żywo, które obejrzysz online, przygotowaliśmy tak, aby każda spędzona godzina, była przyjemna i pouczająca. Co prawda na tę część musisz poświęcić 2 dni, ale mnóstwo interaktywnych pomocy przedstawi teorię w ciekawy i zapadający w pamięć sposób.

Po ukończeniu pierwszej części przejdziesz do praktyki. Spotkasz się na żywo z instruktorem i poznasz wszelkie tajniki sterowania dronem. Będziesz miał na to kilkanaście godzin i zachęcamy – jak najintensywniej wykorzystaj ten czas. Pytaj o wszystko, co Ci się nasunie, nawet jeśli chodzi o rzeczy pozornie proste. Dzięki takiemu podejściu nauczysz się wszystkiego w jak najlepszy sposób.

Kurs na drona Olsztyn – co po szkoleniu

Gdy ukończysz szkolenie UAVO Olsztyn, wystawimy Ci zaświadczenie o przejściu obu części szkolenia i będziesz mógł zapisać się na egzamin państwowy. Po jego zdaniu będziesz miał unijny certyfikat, poświadczający Twoje kwalifikacje. Jednak to nie wszystko!

Jako nasz kursant, otrzymasz dostęp do platformy e-learningowej, na której zawarliśmy cały materiał z teorii i praktyki. Przez rok będziesz mógł wracać do tych treści w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Zaufaj profesjonalistom z SNH Drones

Wybierając kurs na drona Olsztyn, zaufaj sprawdzonemu ośrodkowi szkoleniowemu! Sprawdź nas w rejestrze państwowym i poznaj opinię naszych absolwentów. Działamy na rynku od wielu lat i spod naszych skrzydeł wyszło już wielu pilotów dronów, którzy działają teraz jako profesjonaliści, a nawet szkolą w tym innych.

Licencja na drona Olsztyn jest w zasięgu Twoich możliwości i na zawsze odmieni Twoje życie. Wiemy, co mówimy, bo latanie to nasza pasja i niezły zarobek. Oprócz platformy e-learningowej zawsze możesz liczyć na nasze doradztwo i wsparcie w razie pytań, czy trudności przy doborze odpowiedniego sprzętu. Dajemy też rabaty na kolejne szkolenia oraz zniżki na zakup sprzętu i pierwszego drona tylko dla naszych absolwentów!

Nie czekaj z decyzją i wybierz kurs na operatora drona Olsztyn! Pomyśl o całym rejonie Mazur, który stoi przed Tobą otworem i zamień hobby w dochodowy interes!

Zamów szkolenie w Olsztynie, zdobądź licencję UAVO i zacznij zarabiać jako profesjonalny operator bezzałogowego statku powietrznego!