Szkolenia VLOS, BVLOS Katowice
Zrób kurs na operatora drona w Katowicach

Zapisz się na szkolenie w Katowicach i zostań profesjonalnym operatorem drona! Zdobądź świadectwo kwalifikacji i wykonuj specjalistyczne komercyjne loty dronami.

Rynek na operatorów dronów wcale jeszcze nie jest zapełniony! Po kurs na operatora drona w Katowicach chętnie sięga coraz więcej osób. Wyprzedź konkurencję i zacznij zdobywać doświadczenie w najlepszym ośrodku szkoleniowym SNH Drones w Polsce. Bez względu na to, czy już latasz, czy Twoja przygoda ma się dopiero zacząć, ukończ szkolenie, które umożliwi Ci zarabianie satysfakcjonujących pieniędzy!

Świadectwo Kwalifikacji UAVO – do czego upoważnia.

Licencja na drona czyli Świadectwo Kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego (w skrócie UAVO), jest dokumentem wydawanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Posiadanie go jest niezbędne dla wszystkich osób, które wykonują loty inne niż rekreacyjne lub sportowe. Wszystkie loty związane z wykonywaniem usług takich jak robienie zdjęć, filmów wideo, fotogrametria, różnego rodzaju pomiary,  monitoring z powietrza, loty badawcze itp. wymagają posiadania świadectwa kwalifikacji UAVO. Aby otrzymać świadectwo kwalifikacji, należy zdać egzamin państwowy w jednej z dwóch kategorii VLOS lub BVLOS.

  • UAVO VLOS uprawnia do lotów w zasięgu wzroku pod warunkiem zachowania bezpiecznej odległości i odpowiedniego oznakowania (operator musi mieć kamizelkę, a dron musi mieć tabliczkę identyfikacyjną).
  • UAVO BVLOS  uprawnia do lotów poza zasięgiem wzroku (sterowanie za pomocą obrazu przesyłanego z drona).

Kiedy potrzebne jest szkolenie UAVO Katowice?

Szkolenie UAVO Katowice to pierwszy krok na drodze do bycia profesjonalnym operatorem bezzałogowca. Ten kurs jest potrzebny wszystkim tym, którzy chcą wykonywać loty blisko osób postronnych i pragną zarabiać na życie przez świadczenie usług dronem.

Kiedy latasz rekreacyjnie, musisz stosować się do ograniczeń określanych przez prawo co do kategorii otwartej. Posiadając certyfikat kwalifikacji UAVO sam określasz bezpieczną odległość od osób. Kurs na drona Katowice otwiera przed Tobą drogę do świadczenia różnych usług takich jak:

Branż, które wymagają wykonywania takich usług, jest mnóstwo, i to nie tylko w Katowicach. Na brak zleceń na pewno nie będziesz narzekał. Wręcz przeciwnie – będziesz mógł w nich przebierać! Licencja na drona Katowice sprawi, że nigdy nie wpadniesz w rutynę, a raczej będziesz się stale rozwijał.

Rodzaje szkoleń UAVO w Katowicach

Jeśli jesteś początkujący, musisz przejść przez etap podstawowy. Polecamy Ci szkolenie VLOS Katowice (ang. Visual Line of Sight). Ukończenie kursu i zdanie egzaminu uprawnia do lotów w zasięgu wzroku. Składa się z 2 części (teoretycznej i praktycznej).

Nauczysz się na nim, jak latać, zachowując bezpieczną odległość od osób postronnych, przy odpowiednim oznakowaniu siebie (kamizelka) i drona (tabliczka identyfikacyjna).

Po zdaniu egzaminu państwowego otrzymasz certyfikat unijny, uprawniający do wykonywania lotów w kategorii szczególnej w zakresie VLOS według odpowiedniego scenariusza NSTS.

Inny kurs na operatora drona w Katowicach to BVLOS (ang. Beyond Visual Line of Sight). To rozbudowane szkolenie zawiera w sobie materiał programowy VLOS, a więc uprawnia do wykonywania lotów zarówno w zasięgu, jak i poza zasięgiem wzroku. Tu również musisz pamiętać o odpowiednich wymaganiach co do bezpieczeństwa, oznakowania i znajomości prawa lotniczego.

Po ukończeniu kursu na drona BVLOS podejdziesz do egzaminu państwowego. W ten sposób uzyskasz ważny w UE certyfikat kwalifikacji, uprawniający do wykonywania lotów w kategorii szczególnej w zakresie BVLOS zgodnie z odpowiednim scenariuszem NSTS.

Kurs na drona Katowice – jak wygląda w praktyce

Kurs na drona Katowice dzieli się na część teoretyczną i praktyczną.

Część teoretyczna to 2-dniowe wykłady online na żywo z instruktorem. Zdobędziesz na nich wiedzę z zakresu budowy i obsługi dronów, prawa lotniczego, zasad wykonywania lotów oraz bezpieczeństwa. Nasi instruktorzy prowadzą je w ciekawy, żywy sposób, korzystając przy tym z wielu pomocy multimedialnych. Pozwala to przekazywać wiedzę w przyjemny, a jednocześnie pouczający sposób, który na zawsze pozostaje w pamięci.

Część praktyczna odbywa się w Katowicach i trwa kilkanaście godzin. Prowadzą ją wykwalifikowani instruktorzy, którzy zdobytą przez Ciebie wiedzę teoretyczną, przełożą na praktykę i nauczą Cię pilotażu bezzałogowych statków powietrznych.

Tak kompleksowo przygotowany, otrzymasz od nas zaświadczenie o ukończeniu kursu i będziesz mógł udać się na egzamin państwowy. Kiedy ukończysz go pozytywnie, licencja na drona Katowice będzie Twoja.

My nadal będziemy zapewniać Ci wsparcie. Przez rok od wykupienia kursu, będziesz mieć dostęp do specjalnie przygotowanej platformy e-learningowej. Dzięki niej możesz dalej się rozwijać i samodzielnie uczyć. Znajdziesz tam wiedzę teoretyczną i praktyczną w pigułce oraz najnowsze informacje dla pilotów dronów.

Wybierz kurs na drona Katowice i zyskaj rabat na zakupy

Wybrany przez Ciebie kurs drona Katowice znajdziesz w naszym e-sklepie internetowym. Dla kursantów przygotowaliśmy specjalne zniżki na kolejne szkolenia, które warto przejść, na sprzęt i wyposażenie dodatkowe. Ponadto zawsze możesz liczyć na fachową pomoc i doradztwo z naszej strony. Zapisz się na oferowane przez nas szkolenie i korzystaj z różnych możliwości, jakie Ci dajemy.

SNH Drones – kim jesteśmy?

Jesteśmy wykwalifikowanymi profesjonalistami, w pełni zaangażowanymi w swoją pracę. Uwielbiamy uczyć innych tego, jak działać w przestrzeni powietrznej w sposób profesjonalny. Uczymy indywidualnego podejścia do Klienta i jego oczekiwań. Pokazujemy triki, jakie można wykorzystać, czyniąc każde zlecenie tym niepowtarzalnym. Przekonamy Cię, że licencja na drona Katowice to przepustka do najlepszej pracy! Nie zwlekaj i zapisz się na szkolenie jeszcze dziś!

Zamów szkolenie w Katowicach, zdobądź licencję UAVO i zacznij zarabiać jako profesjonalny operator bezzałogowego statku powietrznego!