Nowoczesny DJI Ronin 4D

DJI Ronin 4DDJI właśnie zaprezentowało swój najnowszy sprzęt dla świata kinematografii. 

DJI Ronin 4D – nowa kamera kinowa, która łączy w sobie najnowsze zaawansowane technologie i tworzy zintegrowane rozwiązanie kinematograficzne. 

Sam system kamer – Zenmuse X9, który będzie dostępny w wersji 6K lub 8K. Pełnoklatkowa matryca jest kompatybilna z 3 obiektywami. Nowe obiektywy mają być dostępne w przyszłości. Kamera posiada  dziewięć wewnętrznych filtrów ND i imponujący system focusowania LiDAR.  Ronin 4D – to możliwość tworzenia wideo 6K/60FPS i 4K/120FPS, a więc doskonale sprawdza się w profesjonalnych zastosowaniach. 

Cechy kluczowe: 

  • pełnoklatkowa kamera na gimbalu 
  • ostrość LiDAR 
  • 4-osiowa stabilizacjia 
  • bezprzewodowa konstrukcja 
  • transmisja wideo DJI O3 Pro do 6 km 

Co wyróżnia nowy produkt DJI od innych? 

Pierwsze, o czym należy wspomnieć: unikalny, modułowy i zintegrowany design. Systemy obrazowania, stabilizacji, focusowania, bezprzewodowej transmisji i sterowanie – wszystko jest połączone w jednej konstrukcji. Dzięki temu instalacja sprzętu nie wymaga długiego czasu, a nagrywanie jest szybsze.  

Gimbal tej kamery jest jednym z pierwszych, który oferuje stabilizację osi Z. Dzięki temu, kamera nie jest podatna na wstrząsy pionowe, gdy operator kamery chodzi lub biegnie. Dużym plusem konstrukcji jest stosunkowo niewielki rozmiar Ronin 4D, dolny czujnik ToF, przednie i dolne sensory o podwójnej wizualizacji, wbudowane IMU i barometr.  

Sercem Ronina 4D jest CineCore 3.0, zastrzeżony chipset DJI, który producent określa najpotężniejszą platformą obrazowania kinowego do tej pory. Według DJI ten system może rejestrować wewnętrzne wideo 8K Raw „z precyzyjną reprodukcją kolorów, zaawansowanymi funkcjami pomocniczymi z wysokowydajnym silnikiem AI oraz monitorowaniem i kontrolą wielu łączy z przetwarzaniem obrazu o niskim opóźnieniu”. 

Kolejną wiodącą – i całkiem niesamowitą cechą Ronin 4D jest zintegrowany czujnik zasięgu LiDAR, zaprojektowany tak, aby automatycznie i natychmiastowo utrzymywać doskonałą ostrość nawet w najbardziej dynamicznych sytuacjach. System LiDAR jest sparowany z trybami focusa ręcznego, automatycznego i opatentowanego przez DJI Automated Manual Focus, pozostawiając filmowcom pełną swobodę w nagrywaniu różnych scen. 

Cena i dostępność

DJI Ronin 4D w obu wersjach – 6K i 8K możecie zamówić w naszym sklepie. Jego cena – 33 499 zł za wersję 6K i 52 599 zł za wersję 8K.

Jest to wielki krok do przodu DJI i pokazuje, że poważnie podchodzą do wejścia w przestrzeń cyfrowych kamer kinowych. DJI wykazuje się nieszablonowym myśleniem i wizją unikalnego produktu. Ronin 4D napotyka ostrą konkurencję ze strony wielu cyfrowych kamer kinowych.