DJI Modify – co wyróżnia nowy program do edycji modeli 3D?

DJI Modify to pierwszy program od DJI dedykowany wyłącznie edycji modeli 3D. To innowacyjne narzędzie zapewnia szczegółową i intuicyjną obróbkę – w tym możliwość usunięcia wad powstałych podczas zbierania danych za pomocą jednego kliknięcia. Czy warto zainwestować w licencję? Odkryj najciekawsze możliwości DJI Modify, czytając nasz artykuł!

Co wyróżnia DJI Modify?

 

Inteligentny workflow

Zbieraj dane za pomocą drona Enterprise podczas dokładnie zaplanowanej misji oraz mapuj w czasie rzeczywistym i wykonuj rekonstrukcje 2D i 3D w DJI Terra. A jeśli chcesz popracować nad szczegółową edycją modelu 3D, wystarczy jedno kliknięcie, by przenieść się z DJI Terra do DJI Modify i stworzyć perfekcyjną wizualizację. Swobodne przełączanie się między programami i automatyczny eksport oraz dostosowywanie plików do projektu znacząco ułatwia pracę.

 

Intuicyjna obsługa

Jedną z największych zalet nowego programu DJI jest jego uproszczona obsługa. Interface DJI Modify umożliwia szybkie i intuicyjne wprowadzanie zmian na dużą skalę, takich jak dostosowanie tekstury wody. W łatwy sposób precyzyjnie zaznaczymy obszar tafli, możemy także usunąć mesh nad jej powierzchnią oraz ustawić kolor wody. Do innych ciekawych funkcji ułatwiających pracę należy błyskawiczne klonowanie i wklejanie tekstur. Wszystkim wprowadzanym zmianom towarzyszy podgląd w czasie rzeczywistym, nawet przy jednoczesnej pracy na modelach o niskiej i wysokiej jakości.

 

Automatyzacja poprawek

Zbędne elementy oraz błędy powstałe podczas zbierania danych są przez DJI Modify wykrywane automatycznie. Sztandarowym przykładem jest funkcja wykrywania dziur w strukturze obiektów 3D. Wyrwy można szybko uzupełnić za pomocą wbudowanej funkcji wypełniania lub skorzystać z bardziej zaawansowanych narzędzi – w zależności od naszych potrzeb. Równie łatwo pozbędziemy się źle wygenerowanych ,,latających części” modelu 3D – program oferuje masowe ich oznaczanie i usuwanie.

 

Łatwe udostępnianie

Modele eksportowane są w formatach ply, obj, b3dm kompatybilnych z DJI Terra oraz najpopularniejszymi oprogramowaniami innych firm. Ponadto DJI Modify umożliwia udostępnianie modeli w formie cloud sharing, dzięki czemu mogą być one wyświetlane online (także w wersji mobilnej!), bez instalowania dodatkowych aplikacji. To rozwiązanie znacząco usprawnia obieg informacji w zespole oraz komunikację z klientem.