DJI FlyCart 30 – pierwszy dron cargo od DJI już dostępny

DJI FlyCart 30 to rewolucyjne urządzenie do powietrznych dostaw, a jednocześnie pierwszy produkt z serii DJI Delivery – to istotna zapowiedź rozwoju kolejnych technologii usprawniających transport z użyciem bezzałogowców. Nic dziwnego, że pod spotem promującym nowego drona nie zabrakło entuzjastycznych komentarzy i przewidywań dotyczących przyszłości. Ten niezwykły dron cargo jest już dostępny także w SNH Drones – przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o powietrznej logistyce z użyciem DJI FlyCart 30!

Zastosowanie dronów cargo

Atmosfera ekscytacji wokół rozwijającej się gałęzi dronów transportowych świadczy o tym, jak ważne są potrzeby, które mają one zaspokoić.

Z pomocą drona takiego jak FlyCart30 z łatwością będzie można:

➡️ transportować ładunki w trudnych warunkach, chociażby w górach lub pomiędzy statkami,

➡️ przenosić panele fotowoltaiczne lub narzędzia podczas pracy na wysokościach,

➡️ wspierać misje poszukiwawczo-ratownicze i humanitarne np. dostarczać leki i żywność potrzebującym w czasie klęski żywiołowej.

W przyszłości – wraz z wprowadzeniem odpowiednich regulacji i zwiększeniem masy ładunku – drony cargo mogą pomóc w zrównoważonym, ekologicznym transporcie na szerszą skalę np. w ramach działalności firm kurierskich.

 

 

Dostawa z użyciem drona – jak to działa?

DJI FlyCart 30 zaprojektowano, by umożliwić wydajną i bezpieczną dostawę na duże odległości – stąd zasięg lotu do 28 km, zasięg transmisji DJI O3 do 20 km, prędkość 20 m/s czy możliwość automatyzacji misji przy użyciu DJI Pilot 2 lub nowej aplikacji DJI Delivery Hub.

Ponadto dron posiada klasę odporności IP55, nie ulega korozji i może operować w szerokim przedziale temperatur (od -20°C do 45°C), a jego konstrukcja zapewnia łatwe składanie, aby usprawnić przewóz sprzętu na miejsce realizacji misji.

Maksymalny udźwig urządzenia to 30 kg przy korzystaniu z podwójnych baterii oraz nawet 40 kg przy użyciu jednej. Towar może być przewożony na dwa sposoby: w klasycznej skrzyni ładunkowej o pojemności 70 litrów, zamontowanej na dole drona, lub za pomocą wciągarki, która pozwala przewozić przedmioty o niestandardowych rozmiarach bez konieczności lądowania.

 

 

Nowe tryby i systemy wspierające transport

Ze względu na wagę ładunku konieczne stało się zmaksymalizowanie bezpieczeństwa przewożonego towaru oraz osób postronnych w przypadku awarii – dlatego FlyCart 30 wyposażono w system spadochronowy. Potencjalne awarie pozostają w ryzach również dzięki rozwiązaniom takim jak radar fazowy, który zapewnia wielokierunkowe inteligentne omijanie przeszkód, czy możliwość zasilania przez dwa akumulatory.

Dodatkowo dron posiada szereg innych funkcji usprawniających wykonywanie operacji transportowych. Do najważniejszych spośród nich można zaliczyć automatyczną stabilizację ładunku podczas przewozu na wciągarce czy maksymalną wysokość lotu na poziomie 6000 m, co umożliwia transport w terenach górskich.

 

 

Zamów DJI FlyCart 30 w SNH Drones

Skontaktuj się z nami i wzbogać swoją działalność o jedyny w swoim rodzaju bezzałogowy statek powietrzny do transportu. DJI Fly Cart 30 jest już dostępny w naszym sklepie w zakładce dedykowanej seriom DJI. Poniżej znajdziesz kompletny spis akcesoriów, które otrzymasz w cenie zakupu DJI FlyCart 30 – by przejść do produktu wystarczy jedno kliknięcie!

Dron DJI FlyCart 30