DJI zaprezentowało nową generację flagowego modelu – Mavic 3!

DJI zaprezentowało genereację flagowego modelu – Mavic 3. Co się zmieniło? Czy to rewolucja? Przeczytaj w naszym artykule.

dji mavic 3

Główne zalety DJI Mavic 3

DJI Mavic 3 jest wyposażony w system dwóch kamer. Pierwsza kamera Hasselblad Wyposażona w matrycę o rozmiarze 4/3 i która obsługuje Hasselblad Natural Color Solution, umożliwiając użytkownikom uzyskanie oszałamiających rezultatów bez potrzeby Dodatkowego kolorowania obrazu w postprodukcji. Mavic 3 w wersji Cine idzie o krok dalej, oferując obsługę kodowania Apple ProRes 422 HQ.

Drugi czujnik, to telekamera z aż 28-krotnym zoomem hybrydowym! Dzięki temu znika konieczność bliskiego podlatywania do intersujących Ciebie obiektów i żaden szczegół Ci nie umknie.

Advanced Return To Home

DJI Mavic 3 ma bardziej zaawansowaną procedurę RTH niż jego poprzednicy. Dotychczas drony po prostu wznosiły się na ustawioną wcześniej w aplikacji wysokość i kontynuowały powrót do domu w linii prostej. Nowy system RTH jest zupełnie inny. Tak opisuje to rozwiązanie DJI:

Zaktualizowana funkcja automatycznego powrotu umożliwia Mavicowi 3 automatyczne określenie optymalnej trasy powrotnej do punktu startowego i możliwie najszybsze jej wykonanie. Niezależnie od tego, czy funkcja jest aktywowana przez użytkownika, czy też wywołana utratą sygnału, Mavic 3 może łatwo i bezpiecznie powrócić do punktu startowego.

DJI Mavic 2 VS DJI Mavic 3 – w czym różnica?

DJI Mavic 3 to flagowy dron dla profesjonalnych twórców firmy DJI. W porównaniu do Mavic 2, główne różnice to:

 1. Mavic 3 oferuje znacznie lepszą wydajność obrazowania dzięki kamerze 4/3 CMOS Hasselblad i obiektywowi o ogniskowej 24mm. Może nagrywać do 5.1K/50fps lub 4K/120fps.
 2. Mavic 3 Cine obsługuje kodowanie Apple ProRes 422 HQ, oferując lepszą jakość obrazu i większą elastyczność podczas przetwarzania końcowego.
 3. Kompleksowo poprawiono również wrażenia z lotu, wydłużając czas lotu do 46 minut. A dzięki niesamowicie stabilnej technologii O3+ transmisja wideo może sięgać nawet 15 km.
 4. DJI Mavic 3 jest wyposażony w wielokierunkowy system wykrywania przeszkód i obsługuje ulepszony APAS 5.0 i Advanced RTH, pozwalając twórcom cieszyć się bezpiecznym lotem.

Game Changer?

Kluczowe cechy drona, czyli:

 • 46 minut lotu na jednym akumulatorze,
 • Nagrywanie w rozdzielczości 5.1K,
 • Obsługa kodeków AppleProRes HQ422,
 • 28-krotny zoom hybrydowy,

Są bezkonkurencyjne na rynku. Nowy DJI Mavic 3 na nowo definiuje kompaktowego drona do nagrywania.

DJI Mavic 3. Dla kogo?

Jest to zdecydowanie dron dla osób, którym zależy na najwyższej jakości materiale. Świetnie sprawdzi się jako dron dla osób profesjonalnie zajmujących się nagrywaniem treści oraz fotografią. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom oraz możliwości składania ramion nie zajmuje dużo miejsca i można zabrać go ze sobą wszędzie, gdzie tylko może być potrzebny. Dodatkowo w zestawie z dronem otrzymujemy filtry ND, które pozwolą na wykonywanie lepszych ujęć w warunkach ostrego oświetlenia.

Cena i wersje

Wersja standardowa Mavic 3 kosztuje 10099 zł.

W zestawie otrzymujemy między innymi:

 • Drona DJI Mavic 3
 • Kontroler
 • 1 baterię
 • Ładowarkę
 • Osłonę na drona

DJI Mavic 3 Fly More Combo jest w cenie 13399zł i zawiera dwa dodatkowe akumulatory w stosunku do wersji podstawowej, Hub do ładowania akumulatorów, zestaw filtrów ND (ND4/8/16/32) oraz torbę podróżną na cały zestaw.

DJI Mavic 3 Cine Premium kosztuje 22999zł i jest rozszerzona w stosunku do wersji DJI Mavic 3 Fly More Combo o obsługę nagrywania Apple ProRes 422 HQ i ma wbudowany dysk ssd o pojemności 1TB. Dodatkowo otrzymujemy zupełnie nowy kontroler DJI RC Pro z wbudownym wyświetlaczem o jasności 1000 nitów.