Premiera DJI Mic 2

Nowy rok rozpoczynamy licznymi premierami! Od 17 stycznia 2024 na rynku dostępny jest DJI Mic 2 – to nowy system nadajników, dzięki któremu zarejestrujesz wysokiej jakości audio. Jednymi z największych zalet tego zestawu są jego kompaktowe wymiary i duży zasięg, które pozwalają utrzymać mobilność – tak cenną przy nagrywaniu vlogów, materiałów reklamowych czy innych form wideo. Przeczytaj nasz artykuł, by poznać specyfikację systemu DJI Mic 2 i jego kluczowe funkcje.

Co zawiera DJI Mic 2?

W skład systemu wchodzą: etui z funkcją ładowania, dwa nadajniki oraz odbiornik mogący nagrywać jednocześnie dwa żródła dźwięku z odległości do 250 m. Odbiornik posiada wbudowany ekran dotykowy, na którym wyświetlimy kluczowe informacje (np. siłę sygnału, bieżącą głośność), a także dobierzemy najlepsze ustawienia w zakresie wzmacniania dźwięku, trybów nagrywania i wielu innych. Odbiornik można podłączyć do kamery lub telefonu komórkowego. Nadajniki same w sobie posiadają 8 GB wewnętrznej pamięci i mogą rejestrować dźwięk nawet przez 14 godzin.

 

 

Dlaczego warto zainwestować w bezprzewodowy system audio?

Tradycyjne mikrofony wprowadzają wiele ograniczeń kable plączą się, a sprzęt trzeba trzymać, co ogranicza swobodę ruchu i szybko staje się męczące. Także przewodowe mikrofony krawatowe, mimo wygodniejszego mocowania, wpływają na estetykę oraz konieczność utrzymywania określonej pozycji. W przypadku systemów takich jak DJI Mic 2 nadajnik jest montowany za pomocą klipsa magnetycznego do stabilnej powierzchni lub bezpośrednio do ubrania.

Niewielkie rozmiary oraz brak okablowania nadają mu dyskretniejszy i schludniejszy wygląd. DJI Mic 2 dodatkowo posiada zasięg nagrywania aż do 250 metrów. Warto jednak zaznaczyć, że nawet jeżeli oddalimy się od odbiornika na większy dystans, audio wciąż będzie zapisywane w pamięci wewnętrznej. Bezprzewodowy system, taki jak DJI Mic 2, pozwala zachować wysoką jakość dźwięku oraz dużą elastyczność – tak cenne w zawodach operatora, dziennikarza czy twórcy contentu.

 

 

Specyfikacja i kluczowe funkcje DJI Mic 2

Do największych zalet DJI Mic 2, obok niezwykłej jakości audio 32-bit oraz dużego zasięgu, z pewnością można zaliczyć inteligentne usuwanie zakłóceń oraz funkcję nagrywania wewnętrznego przydatną w środowisku narażonym na dużą ilość zakłóceń i przesterów. Obok wielokierunkowego nagrywania system oferuje również dodatkową ochronę dźwięku przed nagłymi skokami, dzięki możliwości nagrywania drugiej ścieżki audio na poziomie -6dB od głównej.

System jest kompatybilny z większością kamer, smartfonów i komputerów oraz wyjściami USB-C, Lightning i wyjściem analogowym TRS 3,5 mm. Ponadto automatycznie paruje nadajniki i odbiornik podczas ładowania, dzięki czemu można rozpocząć pracę natychmiast po otwarciu etui.

 

 

Porównanie DJI Mic 1 i DJI Mic 2

DJI Mic 2 został ulepszony w stosunku do DJI Mic 1 w kilku kluczowych aspektach. Całkowity czas działania bez ładowania to aż 18 godzin – o trzy godziny więcej od poprzedniego modelu. Znacząco poprawiono także aspekt transmisji audio i połączenia systemu ze smartfonem lub komputerem, co przekłada się na efektywniejszą pracę nad zarejestrowanymi materiałami.