DJI przedstawia Avatę: 6 rzeczy, które warto wiedzieć o najlepszym dronie FPV dla początkujących

DJI oficjalnie przedstawiło nowego drona do lotów FPV – DJI Avata.  

Nowy dron wyścigowy DJI Avata zapewni Ci niezrównane doznania i pozwoli spojrzeć na świat z góry. Jego intuicyjne sterowanie sprawia, że latanie FPV jest łatwe nawet dla początkujących pilotów.  

dji avata

1. Avata jest znacznie mniejsza niż DJI FPV Combo

W porównaniu do FPV Combo DJI wydanego w 2021 roku, nowy dron Avata jest znacznie bardziej kompaktowy i lekki. Dzięki unikalnej konstrukcji Avata doskonale poradzi sobie nawet wewnątrz budynków i w wąskich przestrzeniach.  

2. Ultraszerokokątne nagrywanie 4K i niezawodna stabilizacja

Jeszcze lepsza jakość obrazu DJI Avata

DJI Avata ma wyjątkowy system rejestrowania obrazu, który przewyższa te, które można znaleźć w jakichkolwiek innych dronach wyścigowych FPV. Dron Avata jest wyposażony w 48 MP matrycę CMOS o wielkości 1/1,7 cala z przysłoną f/2,8 oraz ultraszerokokątny obiektyw o kącie widzenia do 155°. 

Szersze pole widzenia umożliwia wykonywanie wciągających filmów w jakości do 4K/60 fps, a także filmy w zwolnionym tempie (slow-mo) w jakości 2,7K/100 fps. 

Dostępny jest też tryb kolorów D-Cinelike, który gwarantuje żywą, interesującą kolorystykę. 

Technologie elektronicznej stabilizacji obrazu RockSteady 2.0 i HorizonSteady pozwalają cieszyć się niesamowitą płynnością ujęć – nawet podczas wykonywania wyjątkowo brawurowych manewrów. 

3. DJI Goggles 2 zapewni Ci wyjątkowo wyraźny widok

Wchodzące w skład zestawu nowe DJI Goggles 2 – czyli okulary nowej generacji – są mniejsze, lżejsze i wygodniejsze niż poprzednia wersja, a do tego oferują krystalicznie czysty obraz. 

Gogle są wyposażone w przezroczyste ekrany Micro-OLED z regulacją dioptrii, dzięki czemu osoby, które na co dzień noszą okulary, nie muszą ich używać! 

Oprócz tego DJI Avata i DJI Goggles 2 wyświetlają Home Point, z którego wystartował dron. Ta perspektywa rzeczywistości rozszerzonej (AR) daje dodatkowe poczucie orientacji, żeby pomóc pilotowi zorientować się w przestrzeni w ciągu kilku sekund. 

4. Avata korzysta z najpotężniejszego systemu transmisji wideo DJI

DJI Avata i DJI Goggles 2 łączą się za pomocą transmisji DJI O3+. To najpotężniejsza i najbardziej niezawodna technologia opracowana przez DJI, zapewniająca precyzyjną kontrolę, bardzo niskie opóźnienia i szczegółowe wideo w rozdzielczości 1080p/100 fps z kodowaniem H.265. 

5. Kontroler ruchu DJI odczytuje ruchy rąk w celu manewrowania

Kontroler ruchu DJI Motion Controller

DJI Motion Controller zapewnia niezwykle intuicyjne doświadczenie lotu. Teraz możesz sterować dronem za pomocą prostych gestów 

System jest w zasadzie tak intuicyjny, że nawet zupełnie początkujący mogą szybko zacząć i nauczyć się latać, wykonywać zaawansowane manewry i tworzyć oryginalne ujęcia. 

6. Dron może po kolizji podnieść się do pozycji do lotu

Dron DJI Avata FPV ma wbudowane osłony śmigieł, które sprawiają, że nawet jeśli dron z czymś się zderzy, będzie mógł po prostu się odbić i kontynuować lot. Bez obaw śmigaj między gałęziami i w korytarzach, docieraj tam, gdzie inni nie mogą, a jeśli Twój Avata upadnie do góry nogami, włącz tryb Turtle i patrz, jak wraca do działania! 

Cena DJI Avata

DJI Avata jest dostępny w przedsprzedaży w naszym sklepie internetowym.  

Nowy dron DJI Avata jest dostępny w dwóch zestawach: 

DJI Avata Fly Smart Combo : ten zestaw kosztuje 5849 PLN i zawiera DJI Avata, DJI Goggles V2 i DJI Motion Controller. 

DJI Avata Pro-View Combo : w sprzedaży detalicznej za 7299 PLN, ten zestaw zawiera DJI Avata, DJI Goggles 2 i DJI Motion Controller. 

Warto dodać, że dron DJI Avata jest kompatybilny z DJI FPV Goggles V2 i DJI FPV Remote Controller 2 

Wysoka prędkość osiągana przez DJI Avata może wymagać dodatkowej uwagi ze strony pilotów dronów, którzy latają w trybie FPV. Zawsze lataj bezpiecznie i odpowiedzialnie oraz upewnij się, że rozumiesz i przestrzegasz obowiązujących wymogów prawnych. Jeśli zdecydujesz się na zakup drona w naszym sklepie otrzymasz dodatkowy rabat na dowolne szkolenie!  

Żeby legalnie wykonywać loty FPV należy uzyskać uprawnienia do wykonywania lotów NSTS-01, które można zrobić w naszym ośrodku szkolenia. 

Chcesz być na bieżąco? Zapraszamy na naszego bloga! 

Obserwuj też nasze media społecznościowe: